LG TV 65 inch OLED evo Smart AI ThinQ With Magic Remote, Black - OLED65CS3VA
(0 Reviews)
Message Seller
Price:
EGP119,999.00
Quantity:
Total Price:
Sku Number:
Add to cart
Buy Now
Out of Stock
Add to wishlist
Refund:
View Policy
Share:
Chat with us:
Top Selling Products
Tefal Silence Force Stand Fan With Remote Control, 16 Inch, Black - VG4130EE
EGP2,499.07
Sonai Yogurt Maker MAR-1008, 10 Watt, 8 cups, light indicator
TEFAL Stand Fan, 16 Inch 5 Blades 3 Speeds, Black - VY5391E2
Toshiba Dishwasher 13 Places 6 Programs Silver - DW-13F8AF(SS)-EG
Haier TV 65 Inch 4K UHD Smart LED with Built-in Receiver - H65K80EU
Toshiba Upright Freezer, No Frost, 7 Drawers, 238 Litres, Grey - GR-RU312WE-DMN(37H)
Description
Specifications
Reviews
Return policy
Brand: LG
Display Size: 65 Inches
Resolution: 3840×2160
Resolution Type: 4K UHD
Screen Technology: OLED evo
Smart TV: Yes
No. of HDMI: 4
No. of USB: 3
Key Features:
- LG 4K SELF-LIT OLED evo – true brilliance in clarity of content
- Perfect Color (100% colour fidelity) Eye Comfort Display
- α9 AI Processor Gen6 with AI Super Upscaling 4K and Personalized Picture Wizard
- ThinQ AI webOS Smart TV with Magic Remote
- True Cinema Experience supported with Dolby Vision IQ | Dolby Atmos
Smart Connection: Wi-Fi 5, Ethernet
Model Number: OLED65CS3VA
With Stand (WxHxD): 1449x862x251 mm
Without Stand (WxHxD): 1449x832x46.9 mm